Serdecznie witamy!
Warsztaty w Majówce
08.11.2007.
 
Nauczycielki z PP8 wiedzą, że uczenie się i nauczanie może być przyjemne, łatwe i bezpieczne, może być nieustającą zabawą. Dlatego ciągle zastanawiamy się jak bardzo możemy wzbogacić to co  robimy, jak możemy uniknąć nudy i rutyny, które zabijają w dzieciach to co w nich najlepsze.
Chcąc zmienić otaczającą nas rzeczywistość edukacyjną uczestniczymy w różnych formach doskonalenia zawodowego. W czasie wakacji w dniach 2 - 7. 07. 07 pani Barbara K., Joja Smarzych i Teresa Pokajewicz uczestniczyły w letniej szkole animatorów dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i kształcenia zintegrowanego "Uczymy się bawiąc".

Program letniej szkoły obejmował:
  • "Wiersze i opowiadania do kreślenia i składania- wiosna, lato", czyli wybrane elementy Kinezjologicznego systemu kształcenia i terapii Edukacja przez ruch Doroty Dziamskiej. Ćwiczenia manipulacyjne wspomagające sprawność dłoni, ręki, nogi i całego organizmu, ćwiczenia rytmicznej manipulacji z wykorzystaniem zabawek dydaktycznych, graficzne ćwiczenia wpływające na stabilizację lateralną wykonywane na małej i wielkiej płaszczyźnie z wykorzystaniem przestrzennych i płaskich technik origami, zabawy przy muzyce oraz przykłady organizacji cykli zajęć zintegrowanych.
  • Zabawy taneczne i tańce integracujne różnych narodów.
  • Aktywne słuchanie muzyki.
  • Wykorzystanie rekwizytów w zabawach muzycznych.
  • Kwiaty i dekoracje przestrzenne z papieru.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Ważne ogłoszenia
Rok szkolny 2013/2014 został ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej  "Rokiem Szkoły w Ruchu". W związku z tym nasze przedszkole przystąpiło do akcji "Ćwiczyć każdy może", której głównym celem jest zwiększenie aktywności ruchowej dzieci, oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Więcej o akcji na stronie internetowej http://www.szkolawruchu.men.gov.pl


 

W naszym przedszkolu realizujemy

program:

"Kubusiowi Przyjeciele Natury"

 

Zapraszamy na wirtualny spacer.

Kliknij na zdjęcie poniżej

Wycieczka

 
Opłata za przedszkole:
Numery kont:

OPŁATA ZA USŁUGI DODATKOWE WYKRACZAJĄCE
POZA PODSTAWĘ PROGRAMOWĄ
GZOiW w Strzelcach Opolskich
ul. Wałowa 5
47-100 Strzelce Opolskie
NR KONTA: 90 8907 1089 2002 0090 6881 0021
TREŚĆ:
„opłata za usługi dodatkowe PP Nr 8
(imię i nazwisko dziecka) za m-c ………….2011r.
OPŁATA ZA WYŻYWIENIE:
GZOiW w Strzelcach Opolskich
ul. Wałowa 5
47-100 Strzelce Opolskie
NR KONTA: 63 8907 1089 2002 0090 6881 0022
TREŚĆ:
„opłata za wyżywienie PP Nr 8
(imię i nazwisko dziecka) za m-c ………….2011r.