Serdecznie witamy!
Międzynarodowy Dzień Ziemi 2014
05.05.2014.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI
 
      Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest uroczyście wyjątkowe święto Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Świat dookoła nas bardzo się zmienia. Coraz mniej jest uroczych miejsc i zielonych placów nie dotkniętych niszczycielską działalnością człowieka. Żeby chronić przyrodę trzeba nie tylko o tym mówić, ale zacząć też działać. Aby zmienić nastawienie człowieka do środowiska trzeba zacząć już od najmłodszych dzieci. Bowiem prawdziwe jest ludowe porzekało- „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” Istotną cechą wieku przedszkolnego jest żywe zainteresowanie otoczeniem, należy więc rozszerzać świadomość ekologiczną wśród dzieci, uczyć życia w zgodzie z przyrodą i mądrego korzystania z jej bogactw. Edukacja ekologiczna prowadzona w naszym przedszkolu kształtuje w dzieciach odpowiedni stosunek do środowiska i jego ochrony. Zanim wielcy tego świata wymyślą plan ratowania Ziemi, nasze dzieci uczą się, jak żyć ekologicznie, jak żyć z przyrodą w zgodzie.
    W kwietniu jak co roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemi. Już teraz nasze przedszkolaki zastanawiały się na zajęciach jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem: ,,Zmieniaj nawyki- nie klimat”. Dzieci wraz ze swoimi nauczycielkami wykonały prace plastyczne promujące czystą planetę. Młodsze grupy wybrały się na spacer, aby ocenić stan naszego środowiska, a przy okazji podziwiać również piękno otaczającej nas przyrody. Oddaliśmy również zebrane elektroodpady i makulaturę.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Ważne ogłoszenia
Rok szkolny 2013/2014 został ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej  "Rokiem Szkoły w Ruchu". W związku z tym nasze przedszkole przystąpiło do akcji "Ćwiczyć każdy może", której głównym celem jest zwiększenie aktywności ruchowej dzieci, oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Więcej o akcji na stronie internetowej http://www.szkolawruchu.men.gov.pl


 

W naszym przedszkolu realizujemy

program:

"Kubusiowi Przyjeciele Natury"

 

Zapraszamy na wirtualny spacer.

Kliknij na zdjęcie poniżej

Wycieczka

 
Opłata za przedszkole:
Numery kont:

OPŁATA ZA USŁUGI DODATKOWE WYKRACZAJĄCE
POZA PODSTAWĘ PROGRAMOWĄ
GZOiW w Strzelcach Opolskich
ul. Wałowa 5
47-100 Strzelce Opolskie
NR KONTA: 90 8907 1089 2002 0090 6881 0021
TREŚĆ:
„opłata za usługi dodatkowe PP Nr 8
(imię i nazwisko dziecka) za m-c ………….2011r.
OPŁATA ZA WYŻYWIENIE:
GZOiW w Strzelcach Opolskich
ul. Wałowa 5
47-100 Strzelce Opolskie
NR KONTA: 63 8907 1089 2002 0090 6881 0022
TREŚĆ:
„opłata za wyżywienie PP Nr 8
(imię i nazwisko dziecka) za m-c ………….2011r.