Serdecznie witamy!
Mały Ratownik - projekt
26.06.2013.
MAŁY RATOWNIK

W naszym przedszkolu realizowany był projekt pt. „Mały Ratownik”. Autorkami projektu są Anna Mika i Anna Więckowska. Projekt finansowany był ze środków Gminnej Komisji Profilaktyki i Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym. Podstawowym założeniem projektu było wpojenie dzieciom umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, a także kształtowanie świadomości, iż życie jest wartością nadrzędną, przygotowanie dzieci do racjonalnych zachowań w przypadku zagrożeń, zmniejszenie strachu przed „białym fartuchem” oraz wzmacnianie poczucia własnej wartości.
W ramach projektu dzieci miały okazję poznać zarówno w teorii i praktyce zasady udzielania pierwszej pomocy. Zwiedziły i zobaczyły, co kryje w sobie karetka pogotowia. Utrwaliły sobie numer 112 i z pewnością wiedzą, jak należy rozsądnie z niego korzystać. Zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa, które obowiązują na basenie oraz innych kąpieliskach – co przyda im się podczas zbliżających się wakacji.
W realizacji projektu pomogli nam Pani Ludmiła Giedrojc, Pani Joanna Hołobut, Pan Bohdan Zgoda oraz Pan Grzegorz Sierka ,  za co im serdecznie dziękujemy.
Dzieci z ogromnym zaciekawieniem brały udział w zajęciach, a na koniec każdy z nich otrzymał dyplom „Małego Ratownika”
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Ważne ogłoszenia
Rok szkolny 2013/2014 został ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej  "Rokiem Szkoły w Ruchu". W związku z tym nasze przedszkole przystąpiło do akcji "Ćwiczyć każdy może", której głównym celem jest zwiększenie aktywności ruchowej dzieci, oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Więcej o akcji na stronie internetowej http://www.szkolawruchu.men.gov.pl


 

W naszym przedszkolu realizujemy

program:

"Kubusiowi Przyjeciele Natury"

 

Zapraszamy na wirtualny spacer.

Kliknij na zdjęcie poniżej

Wycieczka

 
Opłata za przedszkole:
Numery kont:

OPŁATA ZA USŁUGI DODATKOWE WYKRACZAJĄCE
POZA PODSTAWĘ PROGRAMOWĄ
GZOiW w Strzelcach Opolskich
ul. Wałowa 5
47-100 Strzelce Opolskie
NR KONTA: 90 8907 1089 2002 0090 6881 0021
TREŚĆ:
„opłata za usługi dodatkowe PP Nr 8
(imię i nazwisko dziecka) za m-c ………….2011r.
OPŁATA ZA WYŻYWIENIE:
GZOiW w Strzelcach Opolskich
ul. Wałowa 5
47-100 Strzelce Opolskie
NR KONTA: 63 8907 1089 2002 0090 6881 0022
TREŚĆ:
„opłata za wyżywienie PP Nr 8
(imię i nazwisko dziecka) za m-c ………….2011r.