Serdecznie witamy!
Podróż dookoła świata - gr. IV
20.06.2010.
PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA W JEDEN DZIEŃ

      W tym roku szkolnym starszaki z grupy IV z Przedszkola  Publicznego Nr 8 w Strzelcach Opolskich inaczej niż w poprzednich latach żegnały swoje KOCHANE PRZEDSZKOLE.
W piątek 11.06.2010 roku o godzinie 18.30 dzieci razem z rodzicami i nauczycielkami wyruszyły w podróż dokoła świata...
Najpierw samolotem polecieliśmy na kontynent afrykański. Po przeżyciach na sawannie udaliśmy się trzema pociągami na wycieczkę do dżungli. Następnie na Półwysep Arabski, skąd latającym dywanem lecieliśmy przez Himalaje aż do źródła rzeki Jangcy. Stamtąd popłynęliśmy na tratwach do ujścia rzeki do Oceanu spokojnego. W tym miejscu zaczęliśmy kolejny etap podróży. Tym razem naszym środkiem transportu był duży statek oceaniczny którym dotarliśmy do Australii. Niestety nie mogliśmy kontynuować naszej podróży, ponieważ wszystkie loty zostały odwołane z powodu strajku na lotnisku. Przeczekaliśmy ten czas w restauracji, gdzie dzieci same przygotowały sobie kolację. Kiedy loty samolotów zostały wznowione polecieliśmy na Antarktydę, Następnie na krze lodowej dopłynęliśmy do Ameryki Południowej, z której samolotem polecieliśmy w Góry Skaliste Ameryki Północnej. Ostatnim miejscem naszej podróży były Hawaje. Mieszkańcy tej bardzo gościnnej wyspy zaprosili wszystkich podróżujących do wspólnego tańca: „Pago – Pago” i na słodki poczęstunek. Czekoladowej fontannie nikt się nie mógł oprzeć. W czasie podróży bawiliśmy się w polowanie na antylopy, tańczyliśmy taniec kangurka i pingwinka, taniec z kokosem taniec indiański, byliśmy na masażu relaksacyjnym, budowaliśmy latający dywan, krę lodową. Rodzice ze swoich ciał zbudowali tratwy. Okrzykom radości nie było końca. Wszystkim przez cały czas podróży dopisywał wspaniały humor.
Około godziny 22.00 dzieci pożegnały rodziców i przygotowały się do nocnego odpoczynku. Leżąc w swoich śpiworkach słuchały bajkę, którą czytała jedna z mam. Rano po śniadaniu dzieci jeszcze raz prześledziły całą podróż, tym razem palcem po mapie, uzupełniły pieczątki w paszportach i zrobiły widokówkę z podróży dookoła świata. Zadowolonych przedszkolaków rodzice odebrali z przedszkola około godziny 10.00.


Organizatorzy pożegnania z przedszkolem:
rodzice: Beata Kustra, Anna Waśniowska,
 Alina Kleemann
nauczyciele: Teresa Pokajewicz,
Anna Więckowska, Monika Lelonkiewicz
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Ważne ogłoszenia
Rok szkolny 2013/2014 został ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej  "Rokiem Szkoły w Ruchu". W związku z tym nasze przedszkole przystąpiło do akcji "Ćwiczyć każdy może", której głównym celem jest zwiększenie aktywności ruchowej dzieci, oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Więcej o akcji na stronie internetowej http://www.szkolawruchu.men.gov.pl


 

W naszym przedszkolu realizujemy

program:

"Kubusiowi Przyjeciele Natury"

 

Zapraszamy na wirtualny spacer.

Kliknij na zdjęcie poniżej

Wycieczka

 
Opłata za przedszkole:
Numery kont:

OPŁATA ZA USŁUGI DODATKOWE WYKRACZAJĄCE
POZA PODSTAWĘ PROGRAMOWĄ
GZOiW w Strzelcach Opolskich
ul. Wałowa 5
47-100 Strzelce Opolskie
NR KONTA: 90 8907 1089 2002 0090 6881 0021
TREŚĆ:
„opłata za usługi dodatkowe PP Nr 8
(imię i nazwisko dziecka) za m-c ………….2011r.
OPŁATA ZA WYŻYWIENIE:
GZOiW w Strzelcach Opolskich
ul. Wałowa 5
47-100 Strzelce Opolskie
NR KONTA: 63 8907 1089 2002 0090 6881 0022
TREŚĆ:
„opłata za wyżywienie PP Nr 8
(imię i nazwisko dziecka) za m-c ………….2011r.