Serdecznie witamy!
Letnia Szkoła Animatrów
30.09.2009.

„ UCZYMY SIĘ BAWIĄC ”

Czas wakacji to nie tylko czas relaksu i wypoczynku, to również możliwość doskonalenia swoich umiejętności pedagogicznych. Pięć nauczycielek naszego przedszkola: Barbara Kociołek, Teresa Pokajewicz, Mariola Smarzych, Justyna Kraik-Domeredzka i Grażyna Glapiak wzięło udział w kursie organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA w dniach 25.06 – 29.06.2009r w Sławie. W kursie wzięło udział ponad 40 nauczycieli z całej Polski, nasze panie jako jedyne z opolszczyzny.

Pod kierunkiem znanych pedagogów uczestniczyły w cyklach warsztatowych i fakultatywnych:

·         „Jak przyjemnie bawić się muzyką?” - aktywizowanie dziecka poprzez śpiew, taniec, grę na instrumentach, zabawy muzyczno- ruchowe. Tematyka jesienno- zimowa autorstwa Kamy Palińskiej – metodyka nauczania muzyki, autorki muzyki i publikacji muzycznych

·         „Krajobrazy Polski czyli co wiemy o ojczystej ziemi?” - wybrane elementy kinezjologicznego systemu kształcenia i terapii „Edukacja przez ruch” Doroty Dziamskiej prowadzone przez Iwonę Biśto – pedagoga, wykładowcę i trenera PSPiA KLANZA, trenera kinezjologicznego systemu kształcenia i terapii „Edukacja przez ruch”

·         „Folkowe inspiracje” - zabawy, tańce, piosenki, działania plastyczne i dydaktyczne oparte na polskich melodiach ludowych – prowadzone przez Lucynę Bzowską – nauczyciela,  trener PSPiA KLANZA, autorki warsztatów „Uczymy się bawiąc” i współautorki książek „Uczymy się bawiąc”, „Z zabawą i bajką w świecie sześciolatka”, „Folkowa zabawa”, „Zabawy z wełną”.

Pełne nowych pomysłów nauczycielki podzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem z koleżankami i wkroczyły z zapałem w nowy rok szkolny.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Ważne ogłoszenia
Rok szkolny 2013/2014 został ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej  "Rokiem Szkoły w Ruchu". W związku z tym nasze przedszkole przystąpiło do akcji "Ćwiczyć każdy może", której głównym celem jest zwiększenie aktywności ruchowej dzieci, oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Więcej o akcji na stronie internetowej http://www.szkolawruchu.men.gov.pl


 

W naszym przedszkolu realizujemy

program:

"Kubusiowi Przyjeciele Natury"

 

Zapraszamy na wirtualny spacer.

Kliknij na zdjęcie poniżej

Wycieczka

 
Opłata za przedszkole:
Numery kont:

OPŁATA ZA USŁUGI DODATKOWE WYKRACZAJĄCE
POZA PODSTAWĘ PROGRAMOWĄ
GZOiW w Strzelcach Opolskich
ul. Wałowa 5
47-100 Strzelce Opolskie
NR KONTA: 90 8907 1089 2002 0090 6881 0021
TREŚĆ:
„opłata za usługi dodatkowe PP Nr 8
(imię i nazwisko dziecka) za m-c ………….2011r.
OPŁATA ZA WYŻYWIENIE:
GZOiW w Strzelcach Opolskich
ul. Wałowa 5
47-100 Strzelce Opolskie
NR KONTA: 63 8907 1089 2002 0090 6881 0022
TREŚĆ:
„opłata za wyżywienie PP Nr 8
(imię i nazwisko dziecka) za m-c ………….2011r.