Sprzątanie świata 2013
SPRZĄTANIE ŚWIATA

Już poraz kolejny dzieci z naszego przedszkola włączyły się do ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata. Dzieci młodsze przygotowały plakaty, a starsze ruszyły w teren, by posprzątać trawniki koło przedszkola. Po rozmowach z dziećmi możemy powiedzieć, że temat segregowania i sprzątania nie jest im obcy.

Samodzielne śniadanko 2013
SAMODZIELNE ŚNIADANKO

Rodzice często zamartwiają się, czy moje dziecko zjada posiłki w przedszkolu? Czy przez te 8 godzin ie jest głodne? Nasze przedszkole
(a zwłaszcza p. Iwonka - intendentka i panie pracujące w kuchni: Marysia, p. Małgosia i p. Jola) starają się, aby nasze pociechy miały smaczne
i zdrowe jedzenie. atomiast panie nauczycielki wraz z woźnymi zachęcają dzieci, aby zjadały to, co jest specjalnie dla ich przygotowane. Raz w miesiącu odbywa się również śniadanie w formie szwedzkiego stołu. Dzieci bardzo chętnie same przygotowują sobie kanapki. Zjadają w tym dniu bardzo obfite śniadanie. A na alerzach tworzą bardzo ciekawe kulinarne kompozycje i wariacje. W maluszkach przykładowo hitem była kanapka z nutellą i ogórkiem.  Ciekawe, jakie byłoby nasze menu gdyby tworzyły je nasze zieciaki?

Spotkanie z policjantem 2013 gr. I II III
SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Na  początku września do grup najmłodszych naszego przedszkola przyszedł pan Policjant. Podczas spotkania próbował przypomnieć podstawowe zasady ruchu drogowego, podkreślał znaczenie noszenia elementów odblaskowych. A, że wiedza utrwala się w praktyce, dzieci pod okiem policjanta wybrały się na spacer i przećwiczyły przechodzenie przez ulicę. Myślimy, że zajęcia te na długo zapadną w pamięcii dzieci.