Dzień Nauczyciela
28.10.2013.
DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

Tradycyjnie już święto wszystkich pracowników oświaty obchodzimy wspólnie z całym przedszkolem. W tym dniu odwiedzają nas również nasi emeryci,  których miło jest zobaczyć po latach. Tegoroczne święto przygotowały starszki z oddziału w PSP nr 7, które pełnym radości występem i własnoręcznie wykonamymi prezentami umiliły czas wszystkim paniom i jedynemu w naszym gronie - panu Józefowi.

Zielona Flaga
28.10.2013.
ZIELONA FLAGA

Miło nam poinformować, że za działalność ekologiczna w roku szkolnym 2012/2013 nasze przedszkole  otrzymało Międzynarodowy Certyfikat „Zielona Flaga”. Dziękujemy bardzo wszystkim Rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w nasze działania ekologiczne.
    Zielona Flaga" jest tytułem, które nadawane jest szkołom i przedszkolom na całym świecie w ramach Programu Eco - Schools (www.eco-schools.com) Program Eco-Schools realizowany jest od 1994 roku, jak na razie uczestniczy w nim ok. 15.000 szkół w 43 krajów Europy a także Afryki, Ameryki Płd., Azji i Oceanii. Do tej pory prawie 4.500 szkół uzyskało wyróżnienie - Zieloną Flagę.
   Certyfikaty są przyznawane szkołom na rok szkolny i maja zachęcać do ciągłego doskonalenia i rozwoju inicjatyw ekologicznych w szkołach i przedszkolach i odnawiania certyfikatu.

Wizyta w Warzywniaku gr. I i II 2013
17.10.2013.
Z WIZYTĄ W  WARZYWNIAKU

8 i 9 października dzieci z grupy I i II udały się z wizytą do osiedlowego „warzywniaka”. W sklepie z warzywami i owocami dzieci (maluszki) mogły zapoznać się i utrwalić sobie wiedzę ( starsze maluszki) o zawodzie sprzedawcy. Nasze pociechy wykazały się ogromną znajomością nazw owoców i warzyw, a także doskonale wiedziały, jakie potrawy można przygotować przykładowo z kapusty, czy jabłek. Pani sprzedawczyni przyjęła dzieci z ogromną serdecznością i życzliwością. Na pożegnanie dała dzieciom upominki pełne witamin. Za co jeszcze raz ogromnie dziękujemy.