Nowy plac zabaw
31.03.2014.
 NOWY PLAC ZABAW

Wraz z nadejściem wiosny w naszym przedszkolnym ogrodzie coś się zmieniło - naszym oczom ukazały się nowiutkie zabawki. Radości nie było końca... Teraz jeszcze chętniej wychodzimy na podwórko, by zjeżdżać, huśtać się i rysować kredą, a nade wszystko kopać w piaskownicach. Dziękujemy!!!

Pierwszy wiosenny spacer gr. V 2014
24.03.2014.
PIERWSZY WIOSENNY SPACER

Nie potrafiliśmy usiedzieć w przedszkolu, gdy na zewnątrz taka piękna pogoda - słońce świeci, ptaszki śpiewają, kwiaty kwitną... Postanowiliśmy wyruszyć na poszukiwanie wiosny.
   Zaczęliśmy jej oznak szukać na ogródkach działkowych, no i oczywiście znaleźliśmy przebiśniegi, krokusy, stokrotki i wierzbowe kotki. Następnie poszukiwania przenieśliśmy do parku, tam też pojawiły się już różne kwiatuszki, na drzewach zielone pączki i zazieleniła się trawa. Nawet ptaki radośnie śpiewały jak przystało na wiosnę. Zatem z całą pewnością stwierdzamy, że wiosna już przyszła, trochę przed czasem, ale nam to wcale nie przeszkadza.

Wycieczka do ZOO gr. III i V 2014
24.03.2014.
WYCIECZKA DO ZOO W OPOLU

Dzia 13 marca 2014 r. dzieci z grup III i V wyjechały na wycieczkę do ZOO w Opolu w ramach projektu ekologicznego pt. "Poznajemy zwierzęta w ZOO". Wycieczka finansowana była ze środków  Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Strzelcach Opolskich.
   Wspaniała słoneczna pogoda sprawiła, iż spacer po ZOO, obserwowanie i podziwianie zwierząt żyjących w ogrodzie były bardzo przjemne. Przedszkolacy wzbogacili swoje wiadomości przyrodnicze, a przeżycia związane z obserwacją wyrazili w swoich pracach plastycznych po powrocie do przedszkola.